Locuri de muncă: Key Account Manager

Loc de muncă
Bratislava

Tip de angajare
normă întreagă, full-time

Salariu și alte bonusuri
1000 EUR + comisioane din vânzări

Informații despre locul de muncă
Competențe și responsabilități:
Căutăm un manager (KAM) care să îndeplineasă următoarele cerințe
Responsabil pentru vânzările pe piața românească
Comunicare cu clienții
Comunicare B2B (business-to-business)
Colectare și evaluare a posibilităților de introducere de noi produse
Stabilire a programului și itinerarillor
Încheiere de contracte cu clienții, inclusiv asigurare complexă de călătorie
Oferire de informații despre produs
Sfătuirea clienților în privința produsului cumpărat
Responsabil cu social media
Management bloguri
Marketing online
Aducere de noi parteneri
Dezvoltarea afacerii

Detalii:

Client:
• Rezolvarea cerințelor clientului
• Customer support – contactarea clientului, telefon și e-mail
• Vânzare directă și activă
• Management bază de date clienți
• Facturare – emiterea de facturi către clienți, controlul ulterior al plății și verificarea datelor scadente
• Analiza și evaluarea vânzărilor, creare de rapoarte, statistici, grafice
• Creare și management programe de loialitate

Web și blog:
• Administrare completă a paginii web FotbalTour.ro
• Scris și adăugat de articole pe blog
• Marketing de conținut – creare de conținut valoros și relevant
• Optimizare SEO a paginii web și a blogului
• Management campanii PPC (pay-per-click)
• Administrarea conturilor de social media (Facebook, Instagram, Youtube, Twitter, Google Plus)